www.bratnizew.pl www.ewangelizacja.org.pl

o Ewangelizacji Wizualnej
historia Ewangelizacji
galeria plakatów
informacje praktyczne
ciekawe strony

NOWOŚĆ
Plakat na miesiąc VI/2018
Ty jesteś nadzieją naszą

więcej »
 GALERIA PLAKATÓW
Numer: IV/2008
Temat:
Wierzę w życie wieczne

WIERZĘ W ŻYCIE WIECZNE

Kiedy mówi się, że wierzę w życie wieczne oznacza to nie tylko, że Bóg jest wieczny, lecz również, że każdy z nas będąc osobiście w Bogu sobą, pozostaje w Nim na zawsze. Jest to coś o czym trudno nam się myśli, a nawet przyprawia o zawrót głowy. Wieczność ciąży nad nami i wydaje się czasami, że nas przygniata.
Jak możemy unieść ciężar życia wiecznego?
Co oznacza posiadać życie wieczne?
Liturgia daje nam wspaniałą lekcję. Prosimy Boga, żeby pamiętał o nas, o naszych zmarłych. My „jesteśmy” w pamięci Boga. Jesteśmy „wspominani” przez Niego. Pamięć Boga jest „miejscem”, w którym przebywają dusze tych wszystkich, których On kocha.
My jesteśmy bardziej w Bogu niż w nas samych. Tak oto posiadanie życia wiecznego oznacza żyć w Bogu. A żyć w Bogu oznacza żyć w pamięci Boga i być zebranymi w tym miejscu, w którym On kochając nas wiecznie posiada. Jeśli my posiadamy życie wieczne, to dlatego, że istniejemy w wieczności Boga, który nas kocha, nie w nas samych lecz w Nim.
Sami nie możemy się zbawić. Nawet nie możemy ocalić jednego dnia wczorajszego, który jest przeszłością. Ucieka nam teraźniejszość i przyszłość. Jeśli antycypujemy w nadziei, to nie jest dla tej rzeczywistości. Lecz w Bogu, w wieczności Boga realnie istniejemy, w wiecznej Jego miłości! Bóg o nas myśli, o nas pamięta. Bóg nas wiecznie kocha! Powierzamy „pamięci” Boga tych, których kochamy, ponieważ tak naprawdę nie możemy ich zbawić, jeśli Bóg ich nie zbawi.
Moja teraźniejszość bardziej jest w Bogu niż we mnie. Nasze życie staje się wieczne na ile jest przyjęte w wieczności Boga, w świętości Boga. Życie nasze nie schroni się w swej pamięci, jeśli nie będzie uczestniczyć w Bogu.
Co więc pozostaje? Pozostaje tyko miłość, lecz jak miłość pozostaje? Ojciec mnie kocha, ponieważ ja jestem w Chrystusie i z Chrystusem żyję w samym sercu Ojca. Na tyle przeżywamy życie wieczne, na ile żyjemy w Bogu.

Na podstawie książki „Wierzę w życie wieczne” Divo BarsottiegoEwangelizacja Wizualna
ul. Grodzka 54,
31-044 Kraków
tel. 012/ 428 31 70,
tel-fax 012/ 428 32 41
e-mail:
biuro@ewangelizacja.org.pl
 
Powered by EURA7