www.bratnizew.pl www.ewangelizacja.org.pl

o Ewangelizacji Wizualnej
historia Ewangelizacji
galeria plakatów
informacje praktyczne
ciekawe strony

NOWOŚĆ
Plakat na miesiąc VI/2018
Ty jesteś nadzieją naszą

więcej »
 GALERIA PLAKATÓW
Numer: I/2004
Temat:
Pokój ludziom dobrej woli!


POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI!

„Hodie scietis quia veniet Dominus; et cras videbitis gloriam eius” (por. Wj 16, 6-7). „Dzisiaj dowiecie się, że Pan przyjdzie was wybawić; a jutro ujrzycie Jego chwałę”.
Tymi słowami liturgia okresu Bożego Narodzenia zwraca się do nas: ujrzycie Jego chwałę. W wigilię Narodzenia Chrystusa oczekujemy, aby ujrzeć Jego chwałę. To jest ostatni dzień oczekiwania, dzień głębokiej radości, ponieważ Pan zaraz przyjdzie, a my Go ujrzymy, jak każdego roku, w tym niezwykłym miejscu Jego Narodzenia: w żłóbku, w stajence. To jest właśnie miejsce, które ludzie Mu „wskazali”: mieszkańcy Betlejem i, w pewien sposób, wszyscy ludzie. I to samo miejsce Bóg wybrał dla swojego Syna. (...)
Teraz zgodnie ze zwyczajem wigilijnym pragnę wyrazić moje najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim zwracam się, jako Biskup Rzymu, do wszystkich Rzymian. Pragnę aby te życzenia dotarły do każdego z was, ponieważ w dzisiejszym dniu każdy człowiek zbliża się do drugiego człowieka.
Pragnę, aby moje życzenia dotarły do każdego domu, do każdej rodziny. W okresie Świąt Bożego Narodzenia odczuwa się przede wszystkim potrzebę bycia blisko z własną rodziną, w cieple domowego ogniska. Pozwólcie więc, abym i ja przyłączył się do waszego zgromadzenia serc.
Rodzicom życzę, aby dokonało się wszystko czego pragną dla swoich pociech. Dzieciom życzę, aby objawiła się im w sposób szczególny ludzkość, to znaczy „dobroć i miłość naszego Zbawiciela” (por. Tt 3,4).
Tymi samymi życzeniami zwracam się w sposób duchowy do każdej parafii Rzymu i do wszystkich domów zakonnych.
W sposób szczególny zwracam się do bezdomnych, do chorych, do cierpiących, do ludzi starych, do opuszczonych, do emigrantów, do wszystkich, którzy są sami i daleko od swoich bliskich, aby przyjęli miłość, którą ofiaruje im Chrystus dla zbawienia każdego człowieka.
Niech moje życzenia dotrą do wszystkich miejsc pracy, nauki, pracowni artystycznych i poszukiwań naukowych oraz do każdego miejsca aktywności człowieka.
Pukam do drzwi różnych Instytutów życia wspólnego, w swoich licznych aspektach, i powiadam: „Pokój ludziom dobrej woli”, ponieważ to jest przesłanie, które zostało ogłoszone w grocie betlejemskiej.
Wszystkich zapraszam na ucztę miłości, którą przygotował nam Zbawiciel świata. (...)
Niech w naszym życiu aktualizuje się to, co ogłasza nam dzisiejsza liturgia: niech więc stanie się, abyśmy się „dowiedzieli”, zaakceptowali, przeżywali w głębi naszego serca prawdę, że „Pan przyszedł”.
Zaakceptujmy dzisiaj („hodie”) pamiętając, że to dzisiaj jest sensem całego naszego życia na ziemi. A jutro będziemy mogli zobaczyć Jego chwałę i będziemy mogli mieć w niej udział! (...)
Pokój ludziom dobrej woli!

Jan Paweł II, Rzym 24.12.1978
Ewangelizacja Wizualna
ul. Grodzka 54,
31-044 Kraków
tel. 012/ 428 31 70,
tel-fax 012/ 428 32 41
e-mail:
biuro@ewangelizacja.org.pl
 
Powered by EURA7