www.bratnizew.pl www.ewangelizacja.org.pl

o Ewangelizacji Wizualnej
historia Ewangelizacji
galeria plakatów
informacje praktyczne
ciekawe strony

NOWOŚĆ
Plakat na miesiąc VI/2018
Ty jesteś nadzieją naszą

więcej »
 INFORMACJE PRAKTYCZNE

Plakat o wymiarach 2 m x 1,4 m składa się z czterech arkuszy, które pomimo zgięć spowodowanych wysyłką prostują się przy klejeniu na planszy. Plakat należy nakleić klejem (gęstym) do tapet. Dobrze jest dodać, zwłaszcza w okresie wiosny i jesieni, klej "Wikol" lub klej introligatorski. Najpierw należy posmarować planszę, a następnie lewą górną ćwiartkę plakatu przyłożyć do planszy i posmarować po wierzchu klejem. Po chwili papier zmarszczy się i wówczas należy oderwać od dołu plakat, a następnie od góry pędzlem przykleić plakat likwidując wszystkie "zmarszczki". Tak samo postąpić z kolejnymi ćwiartkami, starając się o dokładne dopasowanie.

Plansza o wymiarach 2 m x 1,4 m powinna być wykonana z płyty wiórowej wodoodpornej, bądź z blachy (najlepiej aluminiowej). Należy umieścić ją tak, aby była dobrze widoczna i aby wiatr nie zdzierał plakatu. Warto również zabezpieczyć planszę przed opadami deszczu lub śniegu montując w jej górnej części niewielki daszek lub okap. Ważne jest, aby dolna krawędź planszy była przynajmniej dwa metry od powierzchni, na której jest ustawiona.


Jak zamówić plakaty?

Jeżeli Parafia lub grupa wiernych działająca przy Parafii pragnie uczestniczyć w „EWANGELIZACJI WIZUALNEJ” powinna zgłosić pisemnie swój udział na adres:

   EWANGELIZACJA WIZUALNA
   Fundacja św. Franciszka z Asyżu
   ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
   tel. 012/ 428 31 70, tel-fax 012/ 428 32 41
   e-mail: biuro@ewangelizacja.org.plEwangelizacja Wizualna
ul. Grodzka 54,
31-044 Kraków
tel. 012/ 428 31 70,
tel-fax 012/ 428 32 41
e-mail:
biuro@ewangelizacja.org.pl
 
Powered by EURA7